Penzión Košútka
Penzión Košútka
+421 (0) 905 773 344
www.kosutka.sk
Hriňová Slanec 847
obľúbené miesto
Košútka je moderné rekreačné stredisko s vysokým štandardom služieb a starostlivosťou o návštevníkov. Nachádza sa v pohorí Veporské vrchy 1,5 km od centra mesta Hriňová. Autom sa dostanete priamo do jeho areálu, bez nutnosti cestovania po náročnom horskom teréne. 

V zime stredisko ponúka umelo zasnežované zjazdovky v celkovej dĺžke 2500 m. Sú situované severovýchodne a poskytujú optimálne podmienky pre začínajúcich i pokročilých lyžiarov a snowboardistov. Priamo z centra areálu vedú tri lyžiarske vleky (960 m, 350 m, 150 m), ktoré vyvezú lyžiarov do nadmorskej výšky 723 m. Celkové prevýšenie je 220 m. 

V lete sa Košútka mení na adrenalínový park, v ktorom nájdete najdlhšiu zip wire dráhu na Slovensku. Ide o 455 m zjazd na kladke medzi dvoma dolinami, ktorý ponúka nádherný panoramatický výhľad na okolitú prírodu. Návštevníkov čaká aj downhillová dráha, teda zjazd z kopca na bicykli. Menej odvážnejší návštevníci sa môžu tešiť na lanový a jump park s trampolínami a skákacím hradom. Okrem toho je v okolí Košútky množstvo turistických trás a cyklotrás. 

Súčasťou strediska je aj novopostavený penzión. Okrem 17 izieb a reštaurácie sa v ňom nachádza centrálna pokladňa, požičovňa lyží, horská služba či toalety. V blízkosti centra sú vytvorené parkovacie kapacity pre približne 150 áut.
Penzión sa nachádza priamo v lyžiarskom stredisku Košútka pri Hriňovej.
So 17-timi izbami má celkovú kapacitu 60 postelí. Je ideálnym miestom nielen pre rodinné dovolenky,
ale aj pre skupiny, školské výlety, firemné a rodinné akcie.


Každá izba v penzióne ma vlastnú kúpeľňu, WC, televíziu a samostatný balkón.
Dvojlôžkové izby sú vybavené manželskou a v niektorých prípadoch aj poschodovou posteľou pre deti.
Rodinné izby majú spoločnú predsieň, z ktorej sa vchádza do dvoch samostatných spální.


Súčasťou penziónu je aj reštaurácia.
V bližšom okolí je wellness centrum, bowling, tenisové kurty a viacero barov a
reštaurácií..

Penzión Košútka obsahuje galériu